تبلیغات
مطالب اینترنتی - آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مطالب اینترنتی
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOMمفیدستان:

جغدها موجودات بسیار جذاب و جالبی هستن. اونها چشمهای درشت و منقاری خمیده دارن. می شه برای بچه ها به روش اوریگامی خیلی راحت یک جغد در حال پرواز رو ساخت که اطلاعاتی که درباره این موجود زیبا بهشون میدیم باعث می شه به خوبی در ذهنشون باقی بمونه. در این مطلب آموزش ساخت جغد اوریگامی رو مرحله به مرحله یادتون میدم.

مراحل ساخت جغد اوریگامی

در ابتدا یک کاغذ رنگی مربع شکل بردارید و آن را از دو قطر تا کنید(شکل۲) و سپس کاغذ را برگردانید(شکل۳) و بعد آن را از یک طول تا کنید(شکل۴).

مربع را از دو قطر و از یک طول تا کنید

مربع را از دو قطر و از یک طول تا کنید

حالا مربع را از طول دیگر هم تا کنید(شکل۵) و بعد مانند شکل یک قطری که تا کردید را از دو طرف به هم نزدیک کنید و به هم برسانید تا یک مربع کوچک بدست بیاید(شکل۸).

مانند شکل یک قطری که تا کردید را از دو طرف به هم نزدیک کنید و به هم برسانید

مانند شکل یک قطری که تا کردید را از دو طرف به هم نزدیک کنید و به هم برسانید

همان طور که می بینید مربع از یک طرف بسته است و از یک طرف باز(شکل۹). حالا از طرف باز مربع، دو ضلع پایین مربع را به خط تای وسط برسانید(شکل۱۱) و بعد کار را برگردانید و دو ضلع ایین این طرف مربع را هم به خط تای وسط برسانید(شکل۱۲).

از طرف باز مربع، دو ضلع پایین مربع را به خط تای وسط برسانید

از طرف باز مربع، دو ضلع پایین مربع را به خط تای وسط برسانید

سپس مثلثی که در بالای کار درست شده را به سمت پایین تا کنید(شکل۱۳) و بعد تای مثلث و تای دو ضلعی که به تای وسط رساندید را باز کنید(شکل۱۵) و حالا لایه رویی مربع را بلند کنید(شکل۱۶).

تای مثلث و تای دو ضلعی که به تای وسط رساندید را باز کنید

تای مثلث و تای دو ضلعی که به تای وسط رساندید را باز کنید

و حالا از روی خط تا، لبه سمت راست و چپ را به سمت خط تای وسط تا کنید(شکل۱۹) و سپس کار را برگردانید(شکل۲۰).

از روی خط تا، لبه سمت راست و چپ را به سمت خط تای وسط تا کنید

از روی خط تا، لبه سمت راست و چپ را به سمت خط تای وسط تا کنید

حالا تاهای ضلع های پایین این طرف مربع را هم باز کنید و مانند مرحله قبل، لبه ها را از روی خط تا به سمت خط تای وسط تا کنید(شکل۲۲). همان طور که می بینید یک لوزی درست شده است که این لوزی از دو مثلث تشکیل شده، یکی در بالا و دیگری در پایین. حالا مثلث بالایی را به سمت پایین بیاورید(شکل۲۴).

مثلث بالایی را به سمت پایین بیاورید

مثلث بالایی را به سمت پایین بیاورید

کار را برگردانید و مثلث بالای این طرف را هم به سمت پایین بیاورید(شکل۲۶) و بعد دو ضلع مثلثی که در بالا درست شده را به خط تای وسط برسانید(شکل۲۸).

دو ضلع مثلثی که در بالا درست شده را به خط تای وسط برسانید

دو ضلع مثلثی که در بالا درست شده را به خط تای وسط برسانید

سپس کار را برگردانید و دو ضلع مثلث این طرف را هم به خط تای وسط برسانید(شکل۲۹). همان طور که می بینید یک لوزی درست شده و این لوزی از چهار لایه تشکیل شده. دو لایه در سمت چپ و دو لایه در سمت راست و دو مثلث کوچک تر در روی کار و پشت کار نمایان است. حالا یک لایه از سمت چپ را به سمت راست ببرید(شکل۳۱) و مانند شکل لایه رویی را به سمت بالا بیاورید، طوری که از نصف کمی بالاتر بیاید(شکل۳۲).

یک لایه از سمت چپ را به سمت راست ببرید

یک لایه از سمت چپ را به سمت راست ببرید

همان طور که میبینید لایه ای را که بلند کردید با خط تا به دو قسمت تقسیم شده. باید قسمت جلویی را به سمت بالا و قسمت عقبی را به سمت پایین تا کنید تا بال جغد درست شود. طوری که گوشه مثلثی که در روی کار نمایان است، روی خط تای بال جغد قرار بگیرد(شکل۳۳).

سپس یک لایه از سمت راست را به سمت چپ ببرید و مانند بال قبلی، این بالش را هم تا کنید(شکل۳۶).

قسمت جلویی را به سمت بالا و قسمت عقبی را به سمت پایین تا کنید، تا بال جغد درست شود

قسمت جلویی را به سمت بالا و قسمت عقبی را به سمت پایین تا کنید، تا بال جغد درست شود

در این مرحله سر دو مثلثی که در روی کار قرار دارد را به سمت پایین تا کنید، طوری که از دو مثلث کمی پایین تر بیاید(شکل۳۷) و بعد آن تا را باز کنید و مانند شکل سر دو مثلث را دوباره به سمت پایین تا کنید. طوری که از خط تای آخر کمی پایین تر بیاید(شکل۳۹). دوباره سر دو مثلث را کمی به سمت بالا تا کنید(شکل۴۰).

سر دو مثلثی که در روی کار قرار دارد را به سمت پایین تا کنید، طوری که از دو مثلث کمی پایین تر بیاید

سر دو مثلثی که در روی کار قرار دارد را به سمت پایین تا کنید، طوری که از دو مثلث کمی پایین تر بیاید

و حالا برای دمش، کمی از پایین کار را با قیچی ببرید و مانند شکل به طرفین تا کنید(شکل۴۳) و در آخر چشمش را با ماژیک مشکی بگذارید.

برای دمش، کمی از پایین کار را با قیچی ببرید و مانند شکل به طرفین تا کنید

برای دمش، کمی از پایین کار را با قیچی ببرید و مانند شکل به طرفین تا کنیدلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

عروسک نمدی آموزش ساخت عروسک نمدی جغد آکاآموزش ساخت عروسک نمدی مدل جغد ابتدا از روی الگوی بالا عدد الگوی شماره برای بدن جغد کاردستی آموزش کاردستی ساخت اشیاآموزش دوخت آدم برفی با جوراب عکس آکا آموزش ساخت جای لوازم آرایش و مسواک آکا ساخت جعبه مکعبی، آموزش جعبه سازی آموزشساخت…جعبه سازی هنر جعبه سازی آموزش جعبه سازی برای ساخت این جعبه کادوئی کریسمس آموزش جعبه کلاسی برای بچه های خلاق آموزش کاردستیمن عاشق ایده های تزیینی هستم که افراد با سلیقه توی خونه هاشون به کار می برن از در و كاردستی برای كودكان و نوجوانان به فارسیطراحی صفحات توسط سایت كودكان دات او آر جی ، هر نوع كپی برداری ممنوع استکاردستی وبسایت کودکان دیروز امروز فرداکاردستیآموزش ساخت تل با بافت رنگارنگ برای مو آراستن موها همیشه رفتن به آرایشگاه و صرف هزینه آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی • دونفره دست ساز آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی با هنر کاغذ و تا که بدون نیاز به هیچ ابزاری میتونید آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی محبوب ها در این مطلب آموزش ساخت جغد اوریگامی رو مرحله به در این مطلب آموزش ساخت جغد اوریگامی رو آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی مفیدستان آموزشمرحلهبهمرحله آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد در این مطلب آموزش ساخت جغد اوریگامی رو مرحله به مرحله آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی تیتر یاب مطلب با عنوان آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی از وبسایتهای آموزش مرحله به آموزش اوریگامی مرحله به مرحله جغد آموزش اوریگامی مرحله به مرحله جغدآموزش اوریگامی، آموزش افزار آموزش ساخت اوریگامی آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی سبک زندگی در این مطلب آموزش ساخت جغد اوریگامی رو مرحله به مرحله آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد آموزش اوریگامی جستجو خبرها آموزشاوریگامی جستجوی آموزش اوریگامی در این مطلب آموزش مرحله به مرحله ساخت در این مطلب آموزش ساخت جغد آموزش تصویری اوریگامی،اوریگامی اوریگامیآموزش کاردستی با خانه داری آکا ساخت اوریگامی کارگردان سینما به سواستفاده از آموزش اوریگامی زیبای قو ، کاردستی ساده با کاغذ – کودک سیتی انیمیشن آموزش مرحله به مرحله آموزش ساخت آموزش کاردستی کودکان ، اوریگامی ساده جغد طرز تهیه پیاز کاراملی مرحله به مرحله • دونفره آشپزی طرز تهیه پیاز کاراملی با آموزش مرحله به مرحله و آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی

مطلب آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آموزش مرحله به مرحله ساخت جغد اوریگامی
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%ac%d8%ba%d8%af-%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c%da%af%d8%a7%d9%85%db%8c/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب